Price: ₹255
Original Price: ₹299
Unwanted dull spots are now a thing of the past with our Slow Sunday Dark Spot Correcting Cream! Enriched with niacinamide and paired with alpha-arbutin, trehalose, and camellia japonica flower extract, this cream effectively brightens your skin while hydrating and nourishing it! Apply morning and night for best results.
| Texture | Cream |
| Color | Lotion |
| Type | Face Cream |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Dark Spot Correction |
| Net Weight | 50 g |
| Length | 7.45 cm |
| Width | 7.45 cm |
| Height | 5.6 cm |
| SKU | sb2310239928606924 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 8129207 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.